مسابقه‌های درون مدرسه‌ای

ورزش و مسابقه‌های ورزشی از اولویت‌ بالایی در مدرسه برخوردار است. ارمغان ورزش گذشته از تندرستی، آمادگی بیشتر برای یادگیری است. دبیرستان انرژی اتمی ضمن توجه به آموزش رشته‌های ورزشی در زنگ ورزش، به برگزاری مسابقه‌های ورزشی نیز توجه دارد. کلاس‌های آموزشی در سالن ورزشی دانشگاه تهران برگزار می‌شود و مسابقه‌ها در درون مدرسه.

واحد تربیت بدنی دبیرستان جهت تقویت شور و نشاط و افزایش انرژی دانش آموزان از ابتدای سال تحصیلی با برنامه ریزی انجام شده تصمیم بر گنجاندن فوق برنامه‌­های ورزشی در کنار ساعات ورزشی در مدرسه گرفت. دانش‌آموزان به یارگیری پرداختند و با مدیریت واحد تربیت بدنی، تیم‌ها تشکیل شد و مسابقه‌ها شروع شد.

از جمله آن‌ها می‌­توان به برگزاری لیگ والیبال مدرسه و همچنین لیگ پرتاب پنالتی بسکتبال بصورت هفتگی و منظم اشاره کرد. از این رو از ابتدای سال، تمام دانش‌­آموزان تقسیم شده‌اند و در والیبال به صورت دوره‌­ای و در بسکتبال به صورت حذفی به رقابت می‌پردازند. لازم به ذکر است این مسابقات شور و هیجان زیادی در میان دانش‌آموزان ایجاد کرده است و هم‌چنان ادامه دارد و در اردیبهشت ماه به پایان می‌­رسد. همچنین واحد تربیت بدنی در مراسم‌های مختلف اقدام به برگزاری مسابقات ورزشی مختلف از جمله تنیس روی میز، فوتبال دستی و شطرنج خواهد کرد. 

گذشته از مسابقه‌های اصلی که در زنگ‌های تفریح مختلف برگزار می‌شود، در رشته والیبال، مسابقه‌هایی هم به صورت تفریحی در زنگ تفریح اول با نظارت معاونت اجرایی در حال برگزاری است. دانش‌آموزان در ابتدا از مهارت بالایی برای بازی والیبال برخوردار نبودند اما به تدریج مهارت آنان در حال افزایش است.

 

این مسابقه‌ها بعد از تشکیل گروه‌های دوازده‌گانه جام به صورت دوره‌ای و در میان تمام گروه‌ها برگزار خواهد شد تا تمام دانش‌آموزان فرصت یادگیری ورزش والیبال داشته باشند و مهارت در این رشته به تعداد خاصی از دانش‌آموزان محدود نگردد.

دسته‌بندی صفحه‌ها: