مسابقه 3 جام 95-94

مسابقه 3 جام انرژی اتمی 95-94

به راستی چه چيز به روح ورزش جان می­‌بخشد؟ شادی­‌ها و غم‌­ها بازتابی از حیات آدمی در میدان یک رقابت ورزشی هستند. حیاتی که سرشار از مبارزه و کوشیدن است. در یک مسابقۀ ورزشی پیروزی و شکست دو روی یک سکه‌­اند و امید و یاس مویی بیش از هم فاصله ندارند. حضور یک بازیکن در زمین مسابقه حکایت غریبی است. او بار سنگینی را در زمان کوتاه یک رقابت به دوش می­‌کشد و وقتی مسابقه تمام می‌شود ورای شادی پیروزی یا غم شکست احساسی ناگوار در دلش پدید می­‌آید. مثل این­که وزنۀ سنگینی را روی قلبش گذاشته باشند و هیچ نتواند علت آن را بیابد. تازه درد ضربه­‌هایی را که در طول مسابقه تحمل کرده احساس می­‌کند و مفاصل و عضلاتش به فشاری که آن­جا تحمل کرده‌اند واکنش نشان می‌­دهند. نیروی مرموزی او را وا می­‌دارد تا نگاهی به میدان خالی رقابت بیاندازد. آن­جا حیاط دبیرستان است. جایی وسط شهر. وقتی مسابقه‌­ای در جریان باشد صدای ضربه­‌های توپ را از سر کوچه هم می­‌توان شنید. صدای فریاد نوجوانی و سوت داوران محله را برمی‌دارد. گویی اجزای این میدان ورزشی نوجوان ورزشکار را به رقابتی دوباره فرا می­‌خوانند. او مجذوب ورزش است و هیچ‌گاه پیروزی یا شکست برایش مساله‌­ای بنیادین نبوده است. او هیچ تردیدی ندارد و دوباره به زمین مسابقه باز خواهد گشت و میدان رقابت پذیرای اوست.

بسکتبال سه نفره (خیابانی)

بسکتبال خیابانی تنها در یک نیمه از زمین بازی می‌شود حلقه‌های موجود در این نوع از بازی بسیار محکم و ضخیم است زیرا حرکات نمایشی که در این نوع از بسکتبال صورت می‌گیرد بسیار روی حلقه اثر می‌گذارد، (مثل دانک) و اگر حلقه ضعیف باشد شکسته می‌شود.

قوانین:

  • بازی از پشت یک نیمه توسط یکی از دو تیم صورت می‌پذیرد.
  • تعداد هر تیم نباید از ۳ نفر بیشتر باشد. (البته چون این قانون رسمی نیست بیش از ۳ نفر نیز ممکن می‌باشد اما چون زمین شلوغ و بازی کردن درآن دشوار می‌شود بهتر است از ۳ نفر در هر تیم استفاده شود.)
  • اگر تعداد یک تیم ۲ نفر و تعداد تیم مقابل ۳ نفر باشد پرتاب‌های اوت (out) تیمی که ۲ نفر است آزاد است. (البته این قانون نیز توافقی است.)
  • هر تیمی که گل زد خودش از پشت نیمه بازی را را شروع می‌کند یعنی توپ را به تیم مقابل نمی‌دهد.
  • اگر یار تیم ما توپ را به حلقه زد و توپ وارد سبد نشد و در موقعیت ذوزنقه به دست ما رسید باید از آن محیط خارج شویم و بعد به سوی حلقه پرتاب کنیم در غیر این صورت خطا صورت پذیرفته‌است.
  • دراین نوع بازی خطاهای ۲۴و۳و۸ ثانیه وجود ندارد.
  • اگر توپ از نیمه زمین خارج شود اوت (out) است.
  • قوانین رانینگ (running) و دبل (Double) دراین بازی وجود دارد.
  • این مسابقات هم اکنون در مدرسه در جریان است.
دسته‌بندی صفحه‌ها: