درباره مدرسه ما

۱. دبیرستان انرژی اتمی دوره اول پسرانه تهران در سال ۱۳۹۳ هجری شمسی در ساختمانی به مساحت ۱۰۰۰ متر مربع تأسیس شد. مدرسه دارای ۹ کلاس و ۲۱۰ دانش‌آموز در پایه هفتم، هشتم و نهم است که در هر پایه تحصیلی حدود ۷۰ دانش‌آموز در ۳ کلاس از ۲۱ تا ۲۴ نفر مشغول به تحصیل هستند.

۲. ساعت شروع به کار ۰۷:۴۵ و ساعت پایان آن ۱۴:۴۵ است. دانش‌آموزان به طور روزانه در ۶ زنگ ۵۰ دقیقه‌ای به کلاس می‌روند و مدرسه دو زنگ تفریح ۳۰ و ۴۵ دقیقه‌ای برای صبحانه، ناهار و نماز و سه زنگ ۱۵ دقیقه‌ای برای استراحت در بین کلاس‌های درسی دارد.

۳. مدرسه دارای امکاناتی مانند نمازخانه، کتابخانه، آزمایشگاه درس علوم، سایت کامپیوتر، کارگاه کار و فناوری، سالن غذاخوری، بوفه مواد غذایی، گرمکن غذا، کمد تکالیف، کمد موبایل و کمد دانش‌آموز است. 

۴. از روز شنبه تا چهارشنبه ۳۰ زنگ آموزشی برقرار است و دانش‌آموزان طی این روزها علاوه بر آموزش درس‌های رسمی، در درس‌هایی مانند استدلال، کامپیوتر، المپیاد (ریاضی، فیزیک، شیمی) آموزش می‌بینند. ضمناً در روزهای پنجشنبه سه زنگ کلاس درسی برای دانش‌آموزان پایه نهم شامل المپیاد و آزمون برگزار می‌شود.

۵. دانش‌آموزان برای فراگیری زبان خارجی می‌توانند در یکی از کلاس‌های زبان‌ انگلیسی یا زبان آلمانی شرکت کنند.

۶. کلاس‌های ورزشی دو زنگ در هفته در پایه هفتم، هشتم و نهم به ترتیب به یکی از رشته‌های بسکتبال، هندبال و والیبال اختصاص دارد. 

۷. دانش‌آموزان در سال دوم تحصیل (پایه هشتم) می‌توانند به صورت داوطلبانه در گروه‌های بیش از ۱۰ نفر، تقاضای برگزاری کلاس‌های بیشتر را با عنوان «انجمن» در موضوعات مختلف پژوهشی، علمی و فرهنگی ارائه کنند که عصرها و بعد از پایان ساعت کار رسمی مدرسه برگزار می‌شود.

۸. دانش‌آموزان به طور روزانه کم و بیش حدود ۲ ساعت در منزل نیاز به صرف وقت برای مشق دارند و باید آن را روی برگه‌های مخصوصی که توسط مدرسه در اختیار آنان قرار می‌گیرد بنویسند و هر روز صبح پیش از آغاز فعالیت مدرسه (ساعت ۰۷:۳۰) آن را در کمد تکالیف و در صندوق مربوط به هر معلم بریزند. 

۹. برای آموزش دانش‌آموزان علاوه بر کتاب‌های درسی که توسط خود دانش‌آموزان تهیه می‌شود، بنا به سفارش معلمان، کتاب‌هایی به عنوان کتاب‌های تکمیلی توسط مدرسه از بازار کتاب‌های کمک آموزشی تهیه می‌شود و در اختیار دانش‌آموزان قرار می‌گیرد.

۱۰. آزمون‌های مدرسه شامل آزمون‌های پایان ترم و میان ترم است. آزمون‌های پایان ترم هم‌زمان با مدارس کل کشور در دی‌ماه و خردادماه و آزمون‌های میان ترم معمولاً در آبان‌ماه و فروردین‌ماه برگزار می‌شود. سؤالات آزمون‌های میان ترم مطابق سطح آموزشی مدرسه و دشوارتر از آزمون پایان ترم است.

۱۱. کارکنان مدرسه عبارتند از مدیر، معاون اجرایی، معاون آموزشی، معاون فرهنگی، مشاوران پایه، ناظم و مسئول روابط عمومی که در استخدام مدرسه هستند. مدیر و تمام معاونان مدرسه از معلمان مدرسه هستند و ساعت‌هایی را در کلاس‌های درس حضور دارند.

۱۲. در تابستان، مدرسه برای دانش‌آموزان شش هفته کلاس درسی دارد که طی سه روز در هفته برگزار می‌شود. در این دوره تابستانی کلاس‌های آموزشی مانند المپیادهای علمی، ریاضی، علوم، ادبیات و ورزش برگزار می‌شود و حضور در این دوره ضروری است.

۱۳. دانش‌آموزان می‌توانند با درخواست والدین و تکمیل فرم مربوطه، تلفن همراه خود را به مدرسه بیاورند و در آغاز روز و پیش از شروع کلاس‌ها به صورت خاموش در کمد مخصوص موبایل قرار دهند و در پایان روز آن را بردارند. در طول روز کمد موبایل قفل می‌باشد.

۱۴. مدرسه انرژی اتمی یک مدرسه غیردولتی است و هزینه‌های اداره آن به وسیله شهریه دریافتی از اولیای دانش‌آموزان تأمین می‌شود. مبلغ و نحوه دریافت این شهریه تحت نظارت آموزش و پرورش، انجمن اولیای مدرسه و مؤسسه آموزشی و فرهنگی صنعت هسته‌ای کشور است.

۱۵. خدمات حمل‌و‌نقل و تهیه غذای دانش‌آموزان هزینه‌ای مجزا از شهریه دارد که در صورت تمایل می‌توان از آن استفاده کرد.

۱۶. مالک ساختمان دبیرستان، سازمان انرژی اتمی ایران است و مدرسه بابت آن اجاره می‌پردازد.

 

بازگشت به سردر