بخشی از قواعد کاری دبیرستان انرژی اتمی دوره اول

۱. نظام رتبه‌بندی برای دانش‌آموزان در هیچ یک از فعالیت‌های آنان اعم از آموزشی و پرورشی وجود ندارد؛ اولیا و دانش‌آموزان در طول دوران تحصیل هرگز رتبه‌ای دریافت نمی‌کنند.

۲. اولیای محترم جهت پیگیری امور درسی فرزندان خود باید در هر درس به معلم همان درس مراجعه کنند. به طور کلی بهتر است به دانش‌آموزان فرصت داده شود تا از شوک ورود به مدرسه و مقطع جدید خارج شوند و برای این منظور باید از تعجیل پرهیز کرد. توصیه می‌شود از به کار بستن معلم خصوصی پرهیز شود چرا که این امر گذشته از تضعیف اعتماد به نفس فرد، در بلند مدت موجب وابستگی دائمی او به دیگران می‌شود. در صورت لزوم جهت تبیین این موضوع باید به معلم یا مشاور مدرسه مراجعه تا راهنمایی بیشتر ارائه شود.

۳. دانش‌آموزان دبیرستان انرژی اتمی دوره اول همانند دانش‌آموزان سایر مدارس جهت ورود به دبیرستان انرژی اتمی دوره دوم باید در آزمون ورودی آن مدرسه شرکت کنند و در این خصوص از هیچ امتیازی نسبت به سایر دانش‌آموزان برخوردار نیستند.

۴. دبیرستان انرژی اتمی دوره اول فقط در آزمون‌های هماهنگی که آموزش و پرورش الزامی می‌داند شرکت می‌کند و خود را مقید به شرکت در هیچ آزمون هماهنگ دیگری نمی‌داند.  

۵. کلاس ورزش در پایه‌های مختلف به صورت تخصصی برگزار می‌شود. ورزش تخصصی در پایه هفتم بسکتبال، در پایه هشتم هندبال و در پایه نهم والیبال است. مدرسه مقید به برگزاری منظم فوتبال نیست و در پی تقویت سلامتی و کار گروهی از طریق ورزش است.

۶. آموزش زبان انگلیسی در سطح کتاب درسی آموزش و پرورش و در سطح متوسط دانش‌آموزان است و تعهدی بابت برگزاری سطوح بالاتر وجود ندارد. دانش‌آموزانی که مایل به شرکت در کلاس زبان انگلیسی نباشند، به شرط کسب نمره قبولی در آزمون زبان انگلیسی می‌توانند در کلاس زبان آلمانی شرکت کنند.

۷. دانش‌آموزان می‌توانند فقط با درخواست والدین و تکمیل فرم مربوطه، تلفن همراه خود را به مدرسه بیاورند و در آغاز روز و پیش از شروع کلاس‌ها به صورت خاموش در کمد مخصوص موبایل قرار دهند و در پایان روز آن را بردارند. در طول روز کمد موبایل قفل می‌باشد.

۸. دادن هدیه به معلمان و کارکنان مدرسه در طول دوران تحصیل دانش‌آموز توسط اولیا یا دانش‌آموزان تحت عنوان هدیه روز معلم، عید نوروز، آغاز سال تحصیلی و هر مناسبت دیگر ممنوع است.

 

بازگشت به سردر